PRACA MIESIĄCA – MARZEC 2017

Kochani mimo świątecznego zamieszania nie zapomnieliśmy o wyborze kolejnej pracy miesiąca, a nasze opóźnienie wynika raczej z trudnej decyzji, związanej z wyborem jednego dzieła.

Tym razem to niemożliwe. Niespełna 7-letnia Malwina Dąbrowska i o rok tylko od niej starsza Amelia Wajs wykonanymi przez siebie pracami nie pozostawiły nam wyboru. W związku z tym na marcowym podium staną razem. Obie pracowały w technice tłustej pasteli na formacie A3. Temat, z którym się zmagały to „Zoo”. Obie twórczynie upodobały sobie długoszyje żyrafy, które jak widać uwielbiają długodziobe tukany- przynajmniej taką przyjaźń w świecie fauny wyobrażają sobie autorki. Dziewczyny odważnie posłużyły się wyraźnym konturem, kontrastem kolorystycznym, a także ciekawymi kompozycjami, które spowodowały, że dosyć ciasne kadry z „Zoo” – to wyczuwalnie radosne, decydowane i odważne szaleństwo małych plastyczek, które z góry wiedzą, co chcą nam przekazać. Warto zauważyć, że w obu pracach widać próbę okiełznania istniejącej już w świadomości dziewczynek przestrzeni. Malwina buduje ją za pomocą zmniejszających się kolejnych sylwet zwierząt. Amelia natomiast radzi sobie z kolejnymi planami, za pomocą kulisowego nakładania na siebie fragmentów żyraf. Serdecznie im gratulujemy i czekamy na kolejne efekty ich pasji…

TEKST I FOTO: Patrycja Sus-Lutyńska

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x