PRACA MIESIĄCA – STYCZEŃ 2018

A oto!!!

„Bociany” – praca wykonana przez dwie dziewczynki o tym samym imieniu  – Milenę Wolską oraz Milenę Rębiś. Obie są mieszkankami Zawichostu oraz uczestniczkami cotygodniowych zajęć średniej wiekowo grupy sekcji plastycznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście.

Temat, jak widać iście wiosenny …, choć, co ciekawe, dzieło powstało w samym środku zimy. Wyszukany błękit nieba oraz jaskrawozielona trawa świadczą o tym, jak bardzo małe plastyczki wyczekiwały wiosny oraz o tym, jaki schemat myślowy związany z tą piękną porą roku koduje nasza pamięć. Wyjrzyjcie za okno, czy piękne majowe dni, nie dostarczają naszym oczom kadrów o takiej właśnie energii J

W tej konkretnej pracy buduje ją nie tylko żywa kolorystyka, ale także z rozmachem i pewnością nakreślony kontur bocianich sylwet, które z impetem panoszą się po wirującej w naszym oku łące. Efekt ten powstaje dzięki rozsypanym w pozornym bezładzie kwiatom, które Milenki ozdobiły za pomocą wszelkich możliwych deseni. Praca wykonana na kartonie 70×100 za pomocą farb akrylowych oraz pasteli olejnych.

Tekst i foto: P. Sus-Lutyńska

 

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

 

 

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x