PRACE NAD DOŻYNKOWYMI WIEŃCAMI

Wakacje dobiegają końca.

Najprawdopodobniej, w znacznej większości, zapomnIeliśmy już o zawichojskiej – dożynkowej radości i tłumach, które po brzegi wypełniały uliczki miasta piętnastego sierpnia. Czas przynosi dystans, ochłonęliśmy już po organizacyjnym kołowrotku. Dlatego właśnie teraz proponujemy Państwu obejrzenie fotoreportażu pokazującego pracę nad dożynkowymi wieńcami. Dodatkowo, zgodnie z obietnicą nie publikujemy fotografii przed wydarzeniem, by nie zdradzać pomysłów przed konkursem.

Jak zawsze podkreślamy, że Ci którzy potrafią wykonać misterne i pracochłonne zbożowe korony, pracę zaczynają już wczesną wiosną. Sieją kwiaty, zbierają zboże, projektują i wykonują stelaże, aż wreszcie wiją, zdobią, dekorują. Nie ma święta plonów bez tradycyjnego wieńca, nie byłoby go bez tych, którzy chcą i potrafią go wykonać, a jeśli dodatkowo dbają o kontynuację tradycji i potrafią wiedzą tą zarazić młode pokolenie – z pewnością zasługują na miano – Wyjątkowych. Dziękujemy Wszystkim twórcom, jesteśmy co roku pełni podziwu dla Waszej pracy.

Dziękujemy również za ciepłe przyjęcie Wszystkim grupom wieńcowym.

Foto: MGOK

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 
4 LUTEGO 1994 R.
O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE
.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x