Projekcja filmu „Ostatnia rodzina” i spotkanie z Andrzejem Sewerynem

Polska Światłoczuła od sześciu lat trafia z dobrymi polskimi filmami do miejscowości, w których brakuje kina. Na zaproszenie Doroty Kędzierzawskiej i Arthura Reinharta – inicjatorów projektu odpowiedział aktor Andrzej Seweryn, który będzie gościem kolejnej filmowej podróży. Weźmie on udział w spotkaniach z widzami po projekcji obsypanego nagrodami filmu o życiu rodziny Beksińskich „Ostatnia rodzina”.

W Zawichoście bezpłatny pokaz i spotkanie z twórcą odbędzie się w środę 2 maja o godz. 18:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

Po filmie niepowtarzalna okazja do spotkania i rozmowy z aktorem Andrzejem Sewerynem, odtwórcą głównej roli – Zdzisława Beksińskiego. Widzowie będą mogli podzielić się swoimi przemyśleniami, zadać pytania oraz poznać ciekawostki o kulisach powstawania filmu. Rozmowa będzie transmitowana na żywo za pośrednictwem strony internetowej projektu Polska Światłoczuła.

Film „Ostatnia rodzina” to triumfator i zdobywca Grand Prix Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2016r. Znakomity scenariusz historii opartej na faktach, podparty grą wybitnych aktorów i wyśmienitymi zdjęciami. Na ekranie zobaczymy m.in. Andrzeja Seweryna, Dawid Ogrodnika, Aleksandrę Konieczną, czy Andrzeja Chyrę. Fabuła poświęcona jest życiu i twórczości rodziny Beksińskich. Historia Zdzisława – cenionego malarza i  jego syna nacechowana jest serią dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń. Akcja filmu rozgrywa się na przestrzeni 28 lat, a fabuła koncentruje się na warszawskim okresie życia rodziny Beksińskich. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia podejmują walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI NA WYDARZENIE DO ODBIORU W BIURZE MGOK OD 20 KWIETNIA. ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ REZERWACJI TELEFONICZNEJ (15-8364-164)

 

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x