REKORD REKORDÓW I PODZIĘKOWANIA

24. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
Kolejne Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zawsze są wyjątkowe. Wokół zawichojskiego sztabu zarejestrowanego w naszym ośrodku skupia się wtedy mnóstwo wspaniałych życzliwych osób, które gotowe są na szelką pomoc organizacyjną – bezinteresowną – płynącą prosto z serca. Nie inaczej było również w tym roku. Wczoraj udało nam się dokonać całościowych rozliczeń finału, czekamy teraz na potwierdzenia banku oraz Sztabu Centralnego. Oczekując na ostateczne informacje pragniemy przekazać Wam wreszcie garść informacji oraz podziękowań.

11 098 ZŁOTYCH 81 GROSZY, 6 PENSÓW,  2,72 EURO, 6 FENIGÓW, 10 KORON oraz 10 nieznanych nam monet, które zweryfikuje ostatecznie bank – taką kwotę zebrał Sztab 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury Zawichoście.

W tym roku fundacja Jurka Owsiaka z hasłem MIERZYMY WYSOKO zebrała pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Warto podkreślić, iż jest to największa kwota zebrana w historii zawichojskich finałów.

W naszym sztabie kwestowało 60 wolontariuszy ze Szkoły i Przedszkola w Czyżowie Szlacheckim, Zespołu Szkoły i Przedszkola w Zawichoście, Świetlicy Wiejskiej w Podszynie, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście oraz po raz pierwszy Liceum Zawichojskiego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zawichoście, którym w działaniach nie przeszkodziła nawet studniówka, na której bawili się w sobotę. Trochę zaspani, ale gotowi na wszelką pomoc stawili się w niedzielę w ustalonych wcześniej punktach na terenie miasta i gminy Zawichost. Opiekunami wolontariuszy z wymienionych instytucji byli kolejno: Marzena Drobiazg, Magdalena Gubernat, Klaudia Radulska, Małgorzat Kędziora, Iwona Obarska, Dorota Grzesiak, Bożena Kędziora, Joanna Chmielewska. Panie w tym roku zaangażowały się również w zbiórkę pieniędzy i same mimo niesprzyjającej pogody dzielnie kwestowały z puszkami WOŚP. Szefem zawichojskiego sztabu był po raz pierwszy Paweł Lis – instruktor MGOK.

Kwota zebrana przez wolontariuszy wynosiła 5 607 złotych, 10 groszy, 6 pensów, 2,72 euro, 6 fenigów, 10 koron oraz 10 nieznanych nam monet, okazała się ona większa od ubiegłorocznej o około 1 000 zł.
Najwięcej zebrały:
Magdalena Góras – 277,53 złotych, która pobiła zeszłoroczny rekord o około 50 zł.
Weronika Tomala – 240,31 złotych
Katarzyna Pawłowska – 225,68 złotych
Wszystkie wymienione wolontariuszki reprezentowały Zespół Szkoły i Przedszkola w Zawichoście.

Z licytacji w tym roku wpłynęło 5 491 złotych i 71 groszy, to około 1500 zł. więcej niż podczas 23. Finału.

Podkreślić należy, iż w podanej kwocie mieści się również dochód z kawiarenki „OWSIANKA”, którą uruchomiliśmy w tym roku po raz pierwszy. Jak się okazało eksperyment się udał. Nasi goście podczas finałowego popołudnia chętnie kupowali ciasta i ciepłe napoje, które serwowali uczniowie oraz nauczyciele zawichojskiego liceum – będący również wykonawcami smakołyków. Cała kawiarenka zebrała 552 złote 61 groszy, a wspaniałym jej menagerem była Elżbieta Jabłońska – nauczyciel ZSO, która z ogromną charyzmą dbała o jej wyposażenie i rozdzielała dyżury. „OWSIANKĄ” opiekowały się również Anna Libor, Ewa Stępień oraz Joanna Chmielewska.

Warto wspomnieć o rekordach licytacji. Podajemy przedmioty, które osiągnęły wylicytowaną wartość powyżej 150 zł. Grzegorz Szeliga – właściciel Przedsiębiorstwa Transportowo-Usługowego ZAW-TRANS z Zawichostu – wylicytował koszulkę WOŚP za 180. Hitem aukcji były obrazy podarowane przez Dariusza Stelmacha – malarza z Radomia zaprzyjaźnionego z zawichojskim MGOK. Józef Szeliga – mieszkaniec Zawichostu, który corocznie wspiera akcję wylicytował pracę za 170 złotych, Krzysztof Kędziora – właściciel Żwirowni Piachu Wiślanego w Zawichoście za 160 zł., Dariusz Żak – także za 160 zł. Pan Żak za 160 zł. wylicytował również szafirowe serduszko oprawione w srebro – naszyjnik podarowany przez Łukasza i Edwarda Kędziorów – właścicieli Kancelarii Finansowo-Ubezpieczeniowej, a Jolanta Kędziora zakupiła obraz miejscowego malarza Szymona Stępnia za 150 zł. Burmistrz Miasta i Gminy Zawichost Andrzej Wzorek również wylicytował akwarelę autorstwa Dariusza Stelmacha za 150 zł. Tę ostatnią na aukcje podarował Sebastian Kosiak z Józefkowa, który zakupił ją na aukcji WOŚP Zawichost rok temu.

Swoją obecnością finał wsparli: przewodniczący Rady Powiatu Sandomierskiego – Tomasz Huk, burmistrz Miasta i Gminy Zawichost – Andrzej Wzorek. Radę Miejską reprezentowali: przewodniczący Rady Miejskiej Zawichost – Radosław Krakowiak oraz radni – Anna Kawecka, Piotr Śliwiński, Edyta Rębiś.

Całą imprezę poprowadziła Małgorzata Czajkowska, która jak zawsze obdarowała to wyjątkowe niedzielne popołudnie ogromną energią.

Licytację przedmiotów uświetniły występy na scenie – przygotowane przez osoby związane z naszym ośrodkiem kultury: zespoły taneczne NADZIEJA oraz LOVE DANCE, początkująca pianistka – solistka Natalia Mazur, grupa wokalno-instrumentalna z programem „Kolędowo …” oraz koncert zaproszonego tarnobrzeskiego zespołu AUTOREWERS. Krótkimi koncertami WOŚP wsparły również wokalistki – mieszkanki Gminy Zawichost – Alicja Śmielak, Julia Kwiatkowska oraz Katarzyna Góras, które zawsze chętnie odpowiadają na zaproszenia do koncertowania naszego ośrodka. Kolędy zaśpiewały również Amelia Zimoląg oraz Julia Mizera, które reprezentowały Zespół Szkoły i Przedszkola w Czyżowie Szlacheckim. Mocno zaznaczył się również Zespół Szkół Ogólnokształcących. Grupa teatralna z wspomnianej placówki zagrała spektakl zatytułowany „Jasełka DWORCOWE”, którym podbiła serca publiczności. Młodzież wraz z autorką scenariusza i reżyserką programu udowodniła, iż corocznie eksploatowany temat wciąż można pokazać świeżo i z pomysłem. Ową autorką jest siostra Alicja Rutkowska, która wraz z pomocą nauczycieli ZSO w Zawichoście – Alicją Hołody, Danutą Kinal i Małgorzatą Czajkowską przeniosły widzów w niezwykłą opowieść świąteczną.

O 20.00 Wszyscy wyszliśmy na tradycyjne ŚWIATEŁKO DO NIEBA. Tym razem prócz iskierek powstałych z rozpalenia „zimnych ogni” oraz „tortowych rac” wysłaliśmy w niebo również lampiony, które podarowała nam Zofia Luścińska.

Następnie scenę wypełnili wolontariusze, którzy zostali obdarowani gadżetami oraz podziękowaniami ze Sztabu Centralnego.


Oto lista osób, firm i organizacji, które wsparły 24. Finał WOŚP i wystawiły do licytacji swoje przedmioty i gadżety:
1. Klaudia Winiarczyk – mieszkanka Wyspy
2. Sztab Centralny WOŚP – Warszawa
3. Zofia Luścińska – mieszkanka Zawichostu
4. Elżbieta i Andrzej Bednarscy – właściciele firmy BEDOM
5. Stowarzyszenie „Człowiek, Człowiekowi …” z Zawichostu
6. Dariusz Stelmach – mieszkaniec Radomia
7. Julia Mizera z babcią – mieszkanki Czyżowa Szlacheckiego
8. Środowiskowy Dom Samopomocy w Zawichoście
9. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piotrowicach
10. Agencja Finansowo-Ubezpieczeniowa Łukasz i Edward Kędziora w Ożarowie
11. Marzena Drobiazg – dyrektor ZSiP w Czyżowie Szlacheckim
12. Marek Mirosław – naczelnik Punktu Poczty Polskiej w Zawichoście
13. Adam Kaptur – właściciel Sklepu Wielobranżowego w Zawichoście
14. Jadwiga i Bogusław Jaśkiewiczowie – właściciele Kiosku Wielobranżowego w Zawichoście
15. Eugenia Mądra – właścicielka Sklepu Spożywczego w Zawichoście
16. Patrycja Sus-Lutyńska – dyrektor MGOK w Zawichoście
17. Katarzyna i Andrzej Porzycowie – właściciele Sklepu Spożywczego w Zawichoście
18. Anna, Łukasz Nowakowie oraz Barbara i Bogusław Piętowie – właściciele firmy DORADCA z Piotrowic
19. Konstanty Krawczyński – właściciel firmy KRAWMEDIA z Zawichostu
20.Anna Rosińska – mieszkanka Zawichostu
21.Szymon Stępień – mieszkaniec Zawichostu
22.Katarzyna i Jacek Stępniowie – właściciele Sklepu Wielobranżowego w Zawichoście
23. Piotr Stępień – mieszkaniec Bidzin
24. Marzena i Ryszard Kwiatkowscy – właściciele sklepu Delikatesy Centrum w Zawichoście
25. Martyna Rzepczyńska z Czyżowa Plebańskiego
26. Sebastian Kosiak – sołtys z Józefkowa
27. Świetlica Wiejska w Podszynie

PODZIĘKOWANIA
Gorące podziękowania składam: dyrektorom szkół – Annie Strugalskiej, Marzenie Drobiazg, Annie Żak – za coroczne wsparcie działań naszego sztabu; bezpośrednim opiekunkom wolontariuszy reprezentującym placówki edukacyjne – Klaudii Radulskiej, Małgorzacie Kędziorze, Iwonie Obarskiej, Dorocie Grzesiak, Magdalenie Gubernat, Marzenie Drobiazg, Joannie Chmielewskiej, Bożenie Kędziorze – za opiekę nad wolontariuszami z poszczególnych instytucji, kwestującymi od wczesnych godzin rannych na terenie całej gminy oraz miasta Zawichost; Renacie i Grzegorzowi Siwkom – właścicielom firmy „Carrefour” – za przygotowanie i zasponsorowanie pysznych i pożywnych kanapek, które otrzymali wolontariusze; wszystkim licealistom, opiekunom i ich rodzicom, którzy wyposażyli w bajeczne ciasta kawiarenkę „OWSIANKĘ” oraz dyżurowali w niej przez całe popołudnie; wychowankom MGOK – prezentującym swój program artystyczny, zaproszonym zespołom, wokalistkom i ich opiekunom artystycznym – za entuzjazm i przekonanie z jakim podchodzą do występów i prezentacji w tym szczególnym dniu; wolontariuszom – za wytrwałość, rzetelność i odpowiedzialność podczas zbiórki pieniędzy; osobom prywatnym, instytucjom, firmom i organizacjom – za wystawienie na licytację atrakcyjnych przedmiotów, usług i gadżetów; licytującym – za wsparcie, dynamiczną atmosferę i niezapomnianą zabawę, jaką tworzą chętnie wykupując proponowane przedmioty, dodatkowo podkręcając atmosferę poprzez podbijanie ceny; komisji liczącej zgromadzone środki – za sprawne ich przeliczenie i pomoc w zabezpieczeniu; sołtysom poszczególnych miejscowości naszej gminy – za pomoc w informowaniu mieszkańców wiosek o harmonogramie pracy wolontariuszy w terenie;own Komendantowi Komisariatu w Dwikozach – Piotrowi Gniaziowi, pracownikom policji za nadzór nad całą akcją oraz profilaktyczne spotkania informacyjne dla wolontariuszy, Marcelowi Rosińskiemu za pomoc organizacyjną, a także wszystkim pracownikom zawichojskiego ośrodka kultury – za bezpośrednie przygotowanie popołudniowego koncertu finałowego WOŚP 2016.

Podziękowania – Szef Sztabu 24. Finału WOŚP – Paweł Lis
tekst – Patrycja Sus- Lutyńska
foto: Patrycja Sus- Lutyńska, Marcel Rosiński, Małgorzata Czajkowska, archiwum Świetlicy Wiejskiej w Podszynie

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.
o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów,
zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x