SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ ZABAWEK LUDOWYCH

Dla Państwa propozycja niecodziennej wystawy, która zainteresować powinna małych i dużych. Ci pierwsi poznać mogą świat zabawek, którego już dziś próżno szukać. Proste, pomysłowe, ekologiczne i wyjątkowe – wdzięczne dzieła – wywołają nutę wspomnień w sercach tych, którzy jeszcze je pamiętają. Jan Puk z miejscowości Trześń w Gminie Gorzyce od lat pasjonuje się tworzeniem unikatowych ruchomych zabawek ludowych. Rzeźbi, pisze wiersze i kroniki pełne wspomnień. Swojej pasji poświęcił całe życie. Konsekwencja w działaniu sprawiła, że stał się mistrzem w niecodziennym fachu. A więc, kolejne wyjątkowe spotkanie z ciekawym człowiekiem i jego wyjątkowymi wytworami przed nami. Spotykamy się już 4. listopada w sali wystawowej MGOK. Z przyjemnością informujemy, iż wydarzenie wpisuje się w 35-lecie działalności twórczej Pana Jana, który w roku 2022 uhonorowany został nagrodą im. Oskara Kolberga za zasługi dla kultury ludowej, którą przyznaje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 
4 LUTEGO 1994 R.
O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE
.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x