Śniadanie Wielkanocne

 

8 kwietnia  2017 r. w sandomierskim zamku odbyła się XVIII edycja Śniadania Wielkanocnego. Przedstawiciele wszystkich gmin z naszego powiatu  usiedli wspólnie do świątecznego stołu.  Spotkaniu towarzyszył przegląd tradycyjnych święconek wielkanocnych przygotowanych przez poszczególne delegacje.  Okazały zawichojski kosz oraz efektowne palmy  zostały przygotowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele świata kultury i nauki,  a także politycy i samorządowcy.  W tym roku na śniadaniu naszą gminę reprezentowali członkowie zespołu folklorystycznego „Zawichost”:  Halina Ferens, Zofia Siuś, Jan Czajkowski, Adam Jakubczyk oraz Patrycja Sus-Lutyńska- dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście, burmistrz Andrzej Wzorek, który w  krótkim wystąpieniu złożył świąteczne życzenia wszystkim biesiadnikom, a także przewodniczący Rady Miejskiej- Radosław Krakowiak i sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Zawichost – Józef Paćkowski.

Ideą corocznych spotkań wielkanocnych organizowanych w zamku jest zintegrowanie mieszkańców powiatu sandomierskiego, wspólne radowanie się z nadchodzących świąt oraz kultywowanie regionalnych tradycji.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst i foto: MGOK

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

 

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x