Spotkanie z Andrzejem Sewerynem

Kino studyjne „Albatros” działało w Zawichoście od listopada 1963 roku do lat dziewięćdziesiątych. Dzięki projektowi „Polska Światłoczuła” mieszkańcy Zawichostu na nowo mogli poczuć magię kina studyjnego oraz spotkać się i porozmawiać z jednym z najwybitniejszych aktorów swojego pokolenia – Andrzejem Sewerynem.


2 maja 2018 w sali widowiskowej MGOK został wyświetlony film „Ostatnia rodzina”- historia życia i twórczości rodziny Beksińskich. Po projekcji na pytania widzów odpowiadał odtwórca roli Zdzisława Beksińskiego – Andrzej Seweryn. W czasie godzinnego spotkania artysta opowiadał o pracy na planie, procesie budowania postaci i tajnikach pracy aktora. Moderatorem spotkania był koordynator projektu „Polska Światłoczuła”- Michał Przybysz.
„Polska Światłoczuła to działający od 2011 roku projekt reżyser Doroty Kędzierzawskiej i operatora Artura Reicherta. Ma on na celu prezentację najlepszych polskich filmów oraz spotkania z ich twórcami w miejscowościach pozbawionych kin.”
Udział naszego Domu Kultury w projekcie był możliwy dzięki wsparciu dyrektora Fundacji Kultury Ziemi Sandomierskiej – Marcina Gabrka.

 

Tekst: K. Tomszewska

Foto: M.Sus, P.Sus. Lutyńśka, K. Tomaszewska

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x