Starcie recytatorów!

W piątkowy poranek 9 czerwca 2017 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zawichoście odbył się I Turniej Recytatorski- Poezjon. Konkurs był doskonałą okazją, aby uczniowie Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zawichoście mogli wykazać się własną interpretacją znanych wierszy.

W kameralnej atmosferze małej sceny MGOK uczestnicy recytowali wybrane przez siebie utwory, które wyszły spod pióra największych polskich poetów.

Konkursowiczów do występu przygotowali opiekunowie: p. Ewa Bochniak oraz p. Joanna Chmielewska, a oceny podjęła się komisja składająca się z przewodniczącej -p. Małgorzty Fronczek (prezes fundacji „Dla Pokoleń” Oddział Świętokrzyski) oraz członków: p. Magdaleny Luścińskiej (Biblioteka Publiczna w Zawichoście) oraz p. Karoliny Tomaszewskiej.

Podczas oceny występów jury brało pod uwagę: interpretację tekstu poetyckiego, dykcję, wyraz artystyczny, a także innowacyjność prezentacji.

Pierwsze miejsce oraz główną nagrodę zdobyła  uczennica kl. III gim.- Dominika Stempień.

Pełna lista laureatów konkursu wygląda  następująco:

 miejsce I:

Dominika Stempień prezentująca utwory:

  • „Dusiołek” Bolesław Leśmian
  • „Na dzień dobry” Czesław Miłosz

miejsce II ex aequo:

Patrycja Wieczorkowska  recytująca wiersze:

  • „Na dom w Czarnolesie” Jan Kochanowski
  • „Kot w pustym mieszkaniu” Wisława Szymborska

 Patrycja Skorek interpretująca utwory:

  • „Żona Lota” Wisława Szymborska
  •  „Tren VIII” Jana Kochanowskiego

miejsce III

Jakub Gagat prezentujący wiersze:

  • Do prostego człowieka” Julian Tuwim
  • „Życie na poczekaniu” Wisława Szymborska

W przyszłym roku deklamatorzy będą mieli okazję do ponownej rywalizacji w drugiej edycji Młodzieżowego Turnieju Recytatorskiego.

 

Tekst: Maciej Kula (sekcja redakcyjna MGOK)

Foto: Patrycja Sus-Lutyńśka

 

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

 

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x