ŚWIETLICE ŚRODOWISKOWE NA WYSTAWIE „MAMONKI”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w Zawichojskim Lamusie Kultury Dawnej – Żywym Muzeum Regionalnym Powiśla Zawichojskiego zorganizowana została wystawa „MAMONKI”, którą wypożyczyliśmy ze zbiorów archiwalnych Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury im. A. Patkowskiego w Ożarowie. Lalki, pacynki, zabawki – ręcznie wykonane przez Grupę Artystyczną „SPINKA”, obejrzeli podopieczni Świetlic Środowiskowych Gminy Zawichost. Najmłodsi z Podrzyna, Dziurowa oraz Chrapanowa poznali świat swoich babć i dziadów, którzy zabawki wykonywali samodzielnie, za pomocą drutów, szydełek, igieł z resztek wełny, nici oraz skrawków niepotrzebnych materiałów.

Tekst i foto – MGOK