„Świętokrzyskie widoki”

Już w najbliższy piątek (28.04.2017) o godz. 17:00 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście odbędzie się spotkanie z dr hab. Tomisławem Giergielem – jednym z autorów publikacji „Świętokrzyskie widoki. Kieleckie i Sandomierskie w dawnej fotografii”. Album jest zbiorem 280 unikatowych fotografii z przełomu XIX i XX wieku, które przedstawiają wygląd ówczesnych wsi, miasteczek oraz miast ziemi sandomierskiej i kieleckiej. „Oglądanie tych obrazów, to prawdziwa wyprawa w czasie, pokazująca zajęcia tych ludzi, stroje i sytuacje w jakich przyszło im się znaleźć. Można zobaczyć zarówno kościelne święta, odpusty, procesje, jak i wesela, codzienną pracę i warunki bytowe”. Książka zawiera również rozdział poświęcony Zawichostowi, dlatego jest pozycją obowiązkową dla wszystkich miłośników naszej gminy oraz regionu.
W czasie piątkowego spotkania będą mieli Państwo możliwość zakupu publikacji „Świętokrzyskie widoki. Kieleckie i Sandomierskie w dawnej fotografii”- cena: 65 zł.
Dodatkowo, zainteresowani będą mogli również nabyć pozycję wydawniczą „Sandomierz w dawnej fotografii z kolekcji Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Przeszłości” – cena: 55 zł. Zawiera ona 150 zdjęć, które w wyjątkowy sposób ukazują zarówno zabytki, jak i ludzi. Jednym z jej autorów jest również wspomniany wyżej dr hab. Tomisław Giergiel.

Serdecznie zapraszamy!

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x