TEATR JAK ŻYCIE

DSC_0217

W minioną sobotę na deskach sceny naszego ośrodka kultury obejrzeć mogliśmy komedię obyczajową wystawioną przez aktorów teatru „Czwartek” Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Spektakl o przewrotnym tytule „Mąż umarł, ale już mu lepiej” wyreżyserowany został przez dr Sylwestra Łysiaka – teatrologa. Autorką scenariusza jest Izabela Degórska, która za to właśnie dzieło w roku 2005 otrzymała wyróżnienie przyznane jej w konkursie zorganizowanym przez Teatr Współczesny w Krakowie oraz II nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Komediopisarskim zorganizowanym przez Tarnowski Teatr im. L. Solskiego w roku 2006.
Kilkunastu aktorów skupionych wokół tarnobrzeskiego teatru amatorskiego doskonale wykreowało nietuzinkowe postaci popularnego ostatnimi czasy dzieła. W jedną z ról wcielił się Adrian Bolko – mieszkaniec Zawichostu, który tym razem miał okazję zagrać przed „własną” publicznością.
Duża dawka czarnego humoru mocno zapowiedziana została w przypadku tej sztuki już samym jej tytułem. Kipiące aż od absurdu kolejne zdarzenia wywołane wątkiem śmierci męża – skrupulatnie zaplanowanej przez dbającą wyłącznie o własne interesy wyrachowaną żonę – Zofię, w doskonały sposób obnażają ludzkie słabości. Wykreowana przez aktorów rzeczywistość – mocno przejaskrawiona i nieustająco okraszana dobrym dowcipem, w sposób humorystyczny pokazuje jacy naprawdę jesteśmy. Przez niespełna dwie godziny publiczność zgromadzona w sali widowiskowej MGOK co rusz zaskakiwana była licznymi zwrotami akcji oraz nieoczekiwanym zakończeniem, które spowodowały, że sztukę oglądało się z ciągłym zaciekawieniem i brakiem poczucia mijającego czasu.
Spektakl, który obejrzeliśmy udowadnia, że sztuka nie zna granic, lubi szokować i zaskakiwać. Sięga po tematy tabu i jak pozornie mogłoby się wydawać wplata je w nienaturalne tło. Ale czy owe kontrastowe zestawienie nie przypomina nam fragmentów najbardziej zaskakującej sztuki – będącej często komedią i dramatem na raz – jaką jest życie?
Dziękujemy Wszystkim aktorom, reżyserowi – dr Sylwestrowi Łysiakowi oraz dyrekcji Tarnobrzeskiego Domu Kultury za możliwość zorganizowania niezapomnianego wieczoru z teatrem na deskach zawichojskiej sceny. Już teraz zapraszamy do Zawichostu z kolejnymi spektaklami życząc jednocześnie całej grupie teatru „Czwartek” dalszych sukcesów artystycznych.

DSC_0064
DSC_0070 - Kopia
DSC_0081
DSC_0119
DSC_0125
DSC_0144
DSC_0173
DSC_0051 - Kopia
DSC_0223
DSC_0228
DSC_0056
DSC_0246

Tekst: P. Sus – Lutyńska
Foto: M. Czajkowska, P. Sus – Lutyńska

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.
o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x