Uczniowie naszych szkół odwiedzili „LAMUS”

  Świętujemy obchody 10. rocznicy nadania imienia Ziemi Zawichojskiej Szkole Podstawowej w Zawichoście.

Z tej okazji uczniowie klasy VI A z Zawichostu wraz z wychowawcą Panią Małgorzatą Czajkowską oraz klasami V i VIII  ze szkoły Podstawowej w Czyżowie Szlacheckim z wychowawcami Panią Magdaleną Wziątek i Magdaleną Frohlich  8 października 2019r odwiedzili  Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście.

Wydarzenie rozpoczęło się od Questingu „Przystanek Zawichost – zawichojskie podchody krajobrazowe”, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Następnie w sali wystawowej MGOK młodzież obejrzała wystawę „ Fabryka Wyobraźni Edycja III” wykonaną przez uczestników sekcji plastycznej naszego Domu Kultury. Patrycja Sus – Lutyńska – Dyrektor MGOK przeprowadziła dla naszych gości lekcję etnograficzną w  Lamusie Kultury Dawnej – Żywym Muzeum Etnograficznym Powiśla Zawichojskiego. Kolejną atrakcją była projekcja filmu pt.: „Tradycje wiślane Zawichostu i okolic” w reżyserii etnografa Józefa Myjaka. Świętowanie zakończyło się poczęstunkiem.

Gościom dziękujemy za aktywnie spędzony wspólne czas i zapraszamy ponownie!

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 4 LUTEGO 1994 R.
O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x