Uroczyste obchody 105. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę

Uroczyste obchody 105. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, odbyły się 8, 10, 11 listopada 2023 r. w Zawichoście.
Pierwszego dnia obchodów, miało miejsce wydarzenie towarzyszące pn. ,,Z miłości dla Niepodległej – łączymy pokolenia dla Niepodległej,” w ramach którego zorganizowano okolicznościowe spotkanie młodzieży Szkolnego Koła Wolontariatu i seniorów Dziennego Domu Pobytu w Zawichoście.

10 listopada, w strażnicy OSP w Zawichoście pn. ,,Opowiedz nam moja Ojczyzno…”, odbył się program słowno-muzyczny dla uczniów w wykonaniu podopiecznych Zespołu Szkoły i Przedszkoli w Zawichoście.

Główna część zawichojskich obchodów przypadła na 11 listopada. Tego dnia, w samo południe w kościele pw. Jana Chrzciciela w Zawichoście odbyła się uroczysta Msza Święta za Ojczyznę. Następnie przybyłe delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod pomnikiem Bitwy Zawichojskiej na Rynku Małym w Zawichoście. Tę część uroczystości uświetniła ,,Parada Niepodległości” – wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie MotoSandomierz.

Zwieńczeniem tego dnia obchodów był program słowno-muzyczny w wykonaniu podopiecznych Zespołu Szkoły i Przedszkoli w Zawichoście oraz prezentacja podopiecznych sekcji wokalnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście pt. ,,Zaśpiewajmy Niepodległej…”.

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 4 LUTEGO 1994 R. O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x