V edycja Dziecięcego Turnieju Recytatorskiego – POEZJONIK

Minęła właśnie V edycja Dziecięcego Turnieju Recytatorskiego – POEZJONIK. Trzydziestu sześciu recytatorów wzięło udział w tegorocznym starciu scenicznym. W kategorii pierwszej (klasy I-III) wystartowało czternaścioro uczestników, w kategorii drugiej (IV-VI) – dwadzieścioro dwoje. Konkurs gminny zgromadził reprezentantów Zespołu Szkoły i Przedszkoli w Zawichoście oraz Zespołu Szkoły i Przedszkola w Czyżowie Szlacheckim. Komisja w składzie: Małgorzata Pięta (przewodnicząca) – nauczyciel języka polskiego w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym im. J. Korczaka, Małgorzata Fronczek – instruktor Zawichojskiego Teatru Miejskiego MGOK w Zawichoście, prezes Fundacji „Dla Pokoleń” oraz Edyta Kędziora – animator działań kulturalnych MGOK w Zawichoście, przyznała nagrody i wyróżnienia.

W kategorii pierwszej:

miejsce I – Michałowi Jabłońskiemu (ZSIP w Zawichoście, opiekun artystyczny  – Iwona Obarska)
miejsce II – Lenie Bunatowskiej (ZSIP w Zawichoście, opiekun artystyczny – Katarzyna Rycerz)
miejsce III – Szymonowi Stefańskiemu (ZSIP w Zawichoście, opiekun artystyczny – Katarzyna Rycerz).

W kategorii drugiej:

miejsce I –Aleksandrze Niedźwiadek (ZSIP w Czyżowie Szl., opiekun artystyczny  – Aneta Mazur)
miejsce II – Mateuszowi Siwkowi (ZSIP w Zawichoście, opiekun artystyczny – Joanna Chmielewska)
miejsca III: Katarzynie Piecyk (ZSIP w Czyżowie Szl., opiekun artystyczny  – Aneta Mazur) i Gabrieli Maj (ZSIP w Czyżowie Szl., opiekun artystyczny  – Aneta Mazur)

wyróżnienia:

w kategorii pierwszej – Karolina Nogacka (ZSIP w Zawichoście, opiekun artystyczny  – Iwona Obarska)
w kategorii drugiej – Kinga Gubernat (ZSIP w Czyżowie Szl., opiekun artystyczny  – Aneta Mazur).

Ponadto nagroda Katarzyny Kondziołki Burmistrz Zawichostu w pierwszej kategorii powędrowała do Hanny Sobieszkody (ZSIP w Zawichoście, opiekun artystyczny  – Iwona Obarska), w drugiej kategorii do Karoliny Kuśmierz (ZSIP w Zawichoście, opiekun artystyczny – Ewa Bochniak).

Organizatorami turnieju recytatorskiego są: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście oraz Fundacja „Dla Pokoleń” w Lublinie/o w Dąbiu.

Serdecznie dziękujemy Katarzynie Kondziołce Burmistrz Zawichostu za ufundowanie nagród w postaci tomów poezji Wisławy Szymborskiej.

Miło nam, że podczas kolejnej – V już edycji – wciąż jeszcze możemy przekazać upominki w postaci pięknych wydawnictw wszystkim recytatorom prezentującym się na małej scenie MGOK.

Gratulujemy uczestnikom, dziękujemy placówkom edukacyjnym oraz opiekunom artystycznym za dzisiejsze spotkanie. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do pana Krzysztofa Czubaka – prowadzącego warsztaty teatralno-recytatorskie, wspierające uczestników turnieju. Dziękujemy dyrekcji MOW im. J. Korczaka w Zawichoście – za współpracę w zakresie wymiany kadry merytorycznej.

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 4 LUTEGO 1994 R. O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x