VII edycja konkursu na Najpiękniejszą Marzannę 2024

Rozstrzygnięcie konkursu wraz z topieniem marzanny odbyło się 21 marca 2024 r. w Parku Etnograficzny „Pod Kogutem” w Dąbiu. Iście wiosenna pogoda, podczas VII już edycji konkursu, sprawiła że wydarzenie odbyło się w fantastycznej atmosferze.

Na początku miało miejsce wręczenie nagród, dyplomów dla dzieci, które wzięły udział w konkursie.

Tuż po rozstrzygnięciu, odbyły się warsztaty ozdób bibułowych, które sprawiły, że tegoroczny korowód zachwycał różnorodnością barw.

W wydarzeniu uczestniczyła również Katarzyna Kondziołka Burmistrz Zawichostu, która pogratulowała Wszystkim dzieciom wyjątkowych prac, wykonanych z materiałów ekologicznych. Swoją obecnością zaszczycili nas również strażacy z OSP Zawichost oraz OSP Dziurów. Dzięki nim bezpiecznie wrzuciliśmy podpalone kukły do rzeki Czyżówki, tym samym – żegnając zimę. Również druhom zawdzięczamy niezapomnianą przejażdżkę wozami bojowymi. Dziękujemy.

Na zakończenie Wszyscy zgromadzeni mogli się ogrzać wokół ogniska i zjeść pyszną kiełbaskę.

Gratulujemy dzieciom, które wzięły udział w konkursie i zapraszamy już za rok.

Jury w składzie: Patrycja Sus przewodnicząca komisji, Małgorzata Fronczek oraz Edyta Kędziora członkinie komisji, miały niezwykle trudne zadanie wyboru najpiękniejszych marzann z uwagi, że każda z prac była wykonana estetycznie i spełniała wszystkie kryteria zawarte w regulaminie konkursu.

Na podstawie 6 zgłoszonych do konkursu prac komisja wyłoniła następujących zwycięzców:

Grand Prix – Patrycja i Natalia Stępień

I miejsce – Karolina Nogacka/uczestnicy Świetlicy Środowiskowej w Dziurowie

II miejsce – Tymon Młodożeńca

III – Blanka Woźniak/Karolina Modliborek

Organizatorami wydarzenia byli: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście, Fundacja „Dla Pokoleń”, Park Etnograficzny „Pod Kogutem” w Dąbiu.

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 4 LUTEGO 1994 R. O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE.