Wernisaż wystawy rzeźby Zenona Bednarskiego

Wernisaż wystawy rzeźby Zenona Bednarskiego, odbył się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zawichoście 21 kwietnia 2023 r. o godzinie 18.00. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Katarzyna Kondziołka Burmistrz Zawichostu, Marek Grzyb Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej wraz z radnymi, Patrycja Sus Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście wraz z pracownikami, rodzina, przyjaciele, znajomi artysty Zenona Bednarskiego oraz mieszkańcy Miasta i Gminy Zawichost.

Po przywitaniu gości oraz przedstawieniu sylwetki twórczości artysty przez Patrycję Sus Dyrektor MGOK w Zawichoście, głos zabrała Katarzyna Kondziołka Burmistrz Zawichostu, która pogratulowała Panu Zenonowi tak ogromnego talentu i życzyła dalszej, nieustającej działalności artystycznej w zdrowiu i szczęściu.

Po miłym przywitaniu, głos zabrał sam Pan Zenon Bednarski. Artysta ze szczegółami, w bardzo ciekawy sposób, opowiadał o swojej działalności.

– Wpadł mi do rąk kawałek drewna i zainspirował mnie kształtem – opowiada. Pomyślałem, że mogę z niego wykonać jakąś figurę. I tak zaczęło się moje hobby, w którym się realizuję, wypełniam nim swój wolny czas. Wykonałem już ponad 300 rzeźb, najczęściej z lipy, dębu, jesionu, akacji. Drewno sezonuję, kupuję z tych okolic. Wykonuję pracę, wchodzę w relację z rzeźbą, nawiązuję z nią kontakt, rozmawiam z nią, mówię do niej, uśmiecham się. Samo drzewo, jak twierdzi rzeźbiarz podpowiada mu, co z niego usunąć, co zostawić. Praca nad rzeźbą zajmuje mu dużo czasu, zwłaszcza miniatury. Wykonuje płaskorzeźby zwierząt, św. Jana Pawła II, Ostatnią Wieczerzę, Świętą Rodzinę, postaci z rodziny.

Miłym akcentem podczas wernisażu było losowanie kilku rzeźb wykonanych przez Pana Zenona. Osoby, które wylosowały szczęśliwy numer mogły się cieszyć wygraną rzeźbą przedstawiającą postaci ludzkie.

Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających do 5 maja 2023 r. Serdecznie Państwa zapraszamy do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście.

Tekst i foto: MGOK

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 4 LUTEGO 1994 R. O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x