Wieczór inspiracji …


Wczoraj – 16. stycznia 2019 roku – w „Lamusie” odbyło się pierwsze spotkanie związane z realizacją projektu „Zawichojskie strofy – słowem malowane”. Uczestniczyły w nim panie z grupy bibułkarskiej – zawichoszczanki oraz Jerzy Banajski z Linowa– twórca trzynastozgłoskowców poświęconych przede wszystkim bliskiej jego sercu gminie Zawichost. Był to nastrojowy wieczór z poezją. Wywołał wiele wzruszeń i wspomnień. A to tylko spotkanie robocze. Mamy nadzieję, że pomysł na projekt sprawdzi się w praktyce i wzajemnie przenikające się dziedziny artystyczne – poezja oraz inspirowane nią rękodzieło w formie batiku, które wykonają nasze twórczynie, po kilkumiesięcznej wspólnej pracy dadzą efekt, który poruszy również serca Państwa. Przed nimi niełatwe zadanie. Trzymajcie kciuki.
Działania prowadzone są w ramach projektu grantowego realizowanego w ramach poddziałania „wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego programem PROW na lata 2014-2020. Operatorem projektu jest Lokalna Grupa Działania Ziemi Sandomierskiej. Tym razem nasz ośrodek jest partnerem stowarzyszenia „Spełnić marzenia” z siedzibą w Zawichoście. Dziękujemy za możliwość współpracy.

Tekst i foto: P. Sus-Lutyńska (MGOK)
Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie
Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x