Wieniec Linowianek wyróżniony na Dożynkach Wojewódzkich

Wieniec dożynkowy wykonany przez LINOWIANKI reprezentował nasz powiat na XIV Świętokrzyskich Dożynkach Wojewódzkich, które odbyły się 14 września w Busku-Zdroju. To już drugi raz, kiedy linowski wieniec pojechał na konkurs rangi wojewódzkiej. W zeszłym roku zdobył on trzecie miejsce. Główną wykonawczynią wieńca była Janina Bańcer, śpiewaczka ludowa. LINOWIANKI przedstawiły wspaniałą prezentację przygotowaną przez Marię Skorupę, instruktora z naszego ośrodka kultury. W tym roku wieniec reprezentujący nasz powiat zdobył wyróżnienie, czego serdecznie gratulujemy wszystkim jego wykonawcom.

Gospodarzami tegorocznych dożynek wojewódzkich byli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, starosta buski Jerzy Kolarz oraz Burmistrz Miasta i Gminy Busko Waldemar Sikora. Uroczystość rozpoczęła dziękczynna msza święta w kościele parafialnym Świętego Brata Alberta. Następnie delegacje wraz z wieńcami z każdego powiatu przeszły na stadion miejski, gdzie odbyła się część obrzędowa imprezy.

W delegacji powiatu sandomierskiego znaleźli się: starosta sandomierski Stanisław Masternak, przewodniczący Rady Powiatu Sandomierskiego Tomasz Huk, skarbnik powiatu Wojciech Wereszczyński, naczelnik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego Stanisław Kraska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sandomierzu Anna Parole i kadrowa powiatu Maria Miękina. Nie zabrakło również osób reprezentujących naszą gminę. Wśród nich znaleźli się: Burmistrz Miasta i Gminy Zawichost Tomasz Siwek, przewodniczący Rady Miejskiej w Zawichoście Radosław Krakowiak oraz pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.

Dziękujemy strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Linowie, którą reprezentowali: Krzysztof Gwóźdź, Andrzej Gibalski, Grzegorz Bzorek, Józef Banajski, za wsparcie i pomoc w niesieniu wieńca.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania linowskiego wieńca i życzymy dalszych sukcesów.

tekst  – Tomasz Figiel

foto: Małgorzata Czajkowska

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.
o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów,
zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

 

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x