WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

13 sierpnia, w ramach wakacji z MGOK, wybraliśmy się z około 20 osobową grupą dzieciaków na wycieczkę do Sandomierza. Zwiedzanie zaczęliśmy od Ucha Igielnego. Pan Jerzy Kucharski, który był naszym przewodnikiem, opowiedział nam historię związaną z tym miejscem. Później udaliśmy się do Muzeum Okręgowego w Zamku Królewskim. W trakcie wizyty dzieciaki uczestniczyły w poszukiwaniu zamkowego skarbu – pomógł im w tym przygotowany przez pracowników muzeum Questing. Oglądnęliśmy także wystawę Ryszarda Gancarza, który był jednym z najwybitniejszych malarzy i grafików związanych z Sandomierzem. Na koniec dzieciaki wybijały monety, które później dostały na pamiątkę. Przewodnik opowiedział nam także o Bazylice katedralnej Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na starówce, gdzie zjedliśmy lody i kupiliśmy pamiątki.


Tekst- Anna Śmielak
Foto- Agata Osika – Kucharska, Jerzy Kucharski

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK
w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.
o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie
i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody
na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x