WYJĄTKOWE NIEDZIELNE TARGOWISKO – „ZAWICHOJSKIE SMAKI CZTERECH PÓR ROKU-EDYCJA II”

„Zawichojskie smaki czterech pór roku”, wydarzenie odbyło się na naszym terenie po raz drugi. Kolejny raz, zostało ono wpisane przez organizatorów w ramy Europejskich Dni Dziedzictwa 2022. To promocja zapomnianych lokalnych prostych potraw naszych babć, a także miejscowości, a jeśli miejscowości to i jej mieszkańców – aktywnych, chętnych, pomysłowych i zawsze gotowych do działania. To również, a może przede wszystkim integracja, tym razem – poprzez zmianę lokalizacji z dąbskiego parku Państwa Fronczków na zawichojską targowicę – wsi i miasta.

O tym jak wyglądały stoiska nie trzeba pisać. Ci, którzy mimo jesiennej pogody, przybyli na plac targowy – doświadczyli wyjątkowych doznań nie tylko kulinarnych, ale i estetycznych. Pyszne, wyszukane w pamięci mieszkańców poszczególnych miejscowości potrawy, prezentowane były na pieczołowicie udekorowanych stołach. Inspiracją były miesiące, które wcześniej losowali przedstawiciele grup biorących udział w wydarzeniu. Serdecznie dziękujemy wyjątkowej dwunastce: przedstawicielom Zawichostu (mieszkankom ulicy Górki), Dziurowa, Podszyna, Wygody, Piotrowic, Zawichostu (członkiniom grupy bibułkarskiej, które wsparły mieszkanki miasta), Czyżowa Szlacheckiego, Wyspy, Chrapanowa, Linowa, Dąbia oraz Czyżowa Plebańskiego. Jesteście wspaniali!

Do końca roku kalendarzowego pracować będziemy nad Kulinarnym Kalendarzem Miasta i Gminy Zawichost II. Potrawy główne, podobnie jak w roku bieżącym – będą nam towarzyszyć w każdym miesiącu roku 2023. Już dziś serdecznie dziękujemy Robertowi Gradzińskiemu – radnemu Rady Miejskiej Zawichost za fotograficzną dokumentację, którą zamieścimy w planowanym wydawnictwie.

organizatorzy:

Miasto i Gmina Zawichost

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście

Park Etnograficzny „Pod Kogutem” w Dąbiu

Foto: MGOK

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 
4 LUTEGO 1994 R.
O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE
.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x