XII nadwiślańskie spotkania sobótkowe w annopolu

27 czerwca br w Annopolu odbyły się XII Nadwiślańskie Spotkania Sobótkowe, w których nasze zespoły ludowe „Linowianki” i „Zawichost” biorą udział od pierwszej edycji. Głównym punktem programu tej imprezy jest konkurs na tradycyjną pieśń sobótkową oraz na najpiękniejszy wianek świętojański. W tym roku Linowianki zajęły III miejsce w konkursie pieśni, a solistka Kasia Pawłowska zdobyła wyróżnienie. We wspomnianej kategorii udział wzięło 14 podmiotów wykonawczych. „Linowianki” wykonały dwie pieśni : „Kuniorze, kuniorze” i „Rośnie w ogrodzie bioło lelijo”, Kasia natomiast „Tam na polu sosna” i „Przy staweczku”. Gratulujemy!

tekst – Maria Skorupa

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.
o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów,
zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x