XIX EDYCJA ŚNIADANIA WIELKANOCNEGO

24 marca 2018 r. w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu przedstawiciele świata kultury i nauki oraz politycy i samorządowcy związani z regionem wzięli udział w XIX edycji Śniadania Wielkanocnego Gmin Powiatu Sandomierskiego.

W tym roku nasza delegacja była wyjątkowo liczna. Obok włodarzy: Burmistrza Miasta i Gminy Zawichost- Andrzeja Wzorka, Przewodniczącego Rady Miejskiej- Radosława Krakowiaka, Sekretarza Urzędu Miasta i Gminy Zawichost- Józefa Paćkowskiego w uroczystości wzięli udział: dyrektor MGOK- Patrycja Sus-Lutyńska oraz artyści z zespołów śpiewaczych: „Linowiacy”, „Zawichost”, „Zielona Dolina” oraz „Mała Zielona Dolina”, którzy odpowiadali za oprawę artystyczną tego wyjątkowego wydarzenia.
Spotkaniu, jak co roku, towarzyszył przegląd tradycyjnych koszy wielkanocnych i palm, które były dumnie prezentowane przez gminne delegacje.
Po części oficjalnej sceną zawładnęli nasi rodzimi artyści, którzy w amatorskiej formie teatru obrzędowego przedstawili inscenizację przygotowań do śniadania wielkanocnego w dawnej, świętokrzyskiej, wiejskiej chacie.
Widowisko spotkało się z bardzo przychylnym przyjęciem publiczności oraz gromkimi brawami.
Autorką scenariusza inscenizacji oraz koordynatorką przygotowań do występu była Pani Maria Skorupa– na co dzień instruktor zespołów folklorystycznych działających w MGOK. Artystom akompaniował na akordeonie instruktor- Sławomir Jagodziński.

Tekst: Karolina Tomaszewska

Foto: Patrycja Sus-Lutyńska

 

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie
z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x