Zawi gosti – Flisacy w Zawichoście

W bieżącym roku odbywa się X Flis Wiślany Ulanów-Gdańsk. Flisacy pokonujący wodny szlak turystyczny o długości 750 kilometrów zawitali 1 lipca do Zawichostu. Kiedy przypłynęli, delegacja z naszego ośrodka kultury przywitała ich, wspominając dawne zawichojskie tradycje flisackie. Następnie oddaliśmy flisaków w ręce przewodnika Patrycji Myśliwskiej, która oprowadziła ich po naszym mieście. Specjalnie dla nich odegraliśmy po raz drugi nasz spektakl „Zawichojskie bajania”, który i tym razem wzbudził ogromne zainteresowanie. Po przedstawieniu nasi goście również dali występ, śpiewając dla nas kilka swoich pieśni. Wieczorem natomiast wraz z Zespołem Szkoły i Przedszkola zorganizowaliśmy dla flisaków imprezę z ogniskiem, która odbyła się nad Wisłą. Na spotkanie przybył także Burmistrz Miasta i Gminy Zawichost Tomasz Siwek. Nasi goście odpłynęli bardzo zadowoleni i obiecali, że jeszcze nieraz do nas zawitają.

tekst  – Tomasz Figiel

foto: Małgorzata Czajkowska, Marcel Rosiński, Marian Sus, Dorota Wólczyńska

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.
o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów,
zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x