ZAWICHOJSKI „LAMUS” LAUREATEM NAGRODY MUZEALNIKÓW POLSKICH

W 10 września  2021 roku w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego wraz z gospodarzami obiektu zorganizował uroczystą galę, podczas której rozdane zostały Świętokrzyskie Nagrody Muzealne im. Tadeusza Włoszka. Uroczystość ta, stała się również przyczynkiem do wręczenia nagród honorowych dla muzeów społecznych, którą przyznaje odział świętokrzyski Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Statuetkę za „za ochronę i popularyzację miejscowego dziedzictwa” realizowaną w ramach działalności Zawichojskiego Lamusa Kultury Dawnej – Żywego Muzeum Regionalnego Powiśla Zawichojskiego, z rąk pani Anny Myślińskiej (prezesa) oraz Krzysztofa Myślińskiego, odebrała dyrektor MGOK w Zawichoście – Patrycja Sus – Lutyńska.

W imieniu mieszkańców ziemi zawichojskiej – twórców „Lamusa”, raz jeszcze serdecznie dziękujemy za to wzruszające wyróżnienie. Miło nam również, że narody za całokształt działalności oraz publikację „Dzieje Zamku Królewskiego” odebrali dyrektor i pracownicy Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, instytucji z którą łączy nas partnerskie porozumienie współpracy i wiele minionych inicjatyw. Gratulujemy! Spotkanie muzealników otworzyło tegoroczne obchody Europejskich Dni Dziedzictwa.

Tekst i foto: MGOK

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 
4 LUTEGO 1994 R.
O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE
.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x