ZAWICHOJSKI WIECZÓR TRADYCJI

27.06.2020 roku, mimo wielu trudności związanych z pandemią oraz niepewną sytuacją hydrologiczną,  udało nam się zorganizować symboliczne, ale jakże ważne dla mieszkańców naszej gminy obchody Nocy Świętojańskiej. Tegoroczna zawichojska Sobótka została ograniczona do konkursu na najpiękniejszy wianek. Mieszkańcy zgłosili 26 prac, które oceniała komisja w składzie: Agata Osika-Kucharska – instruktor plastyk MGOK oraz Barbara Simm i Zofia Luścińska – uczestniczki zajęć rękodzielniczych MGOK.

Decyzją komisji, pierwsze miejsce zajął wianek wykonany przez  Marcela Faleckiego, który otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 500zł. ufundowaną przez Gminę Zawichost oraz tablet Lenowo i słuchawki Bluetooh Thomson od firmy DORADCA – USŁUGI BHP w Piotrowicach. Drugie miejsce przypadło Jakubowi Dudkiewiczowi z nagrodą 300zł oraz odkurzaczem Zelmer od Fundacji „TAK dla działania” w Dwikozach. Na trzecim miejscu uplasowała się praca Elżbiety Ślęzak, otrzymała ona nagrodę finansową w wysokości 200zł, a także robot kuchenny przekazany przez Fundację „Dla Pokoleń” w Lublinie.

Jury przyznało wyróżnienia dla: OSP Linów (zegar ścienny – fundator Stowarzyszenie Moto  Sandomierz), Oliwii i Aleksandra Winiarczyków (toster Zelmer – fundator Fundacja „Tak dla działania” oraz Tobiasza Kruka (suszarka do włosów Bazyliss – Fundacja „Tak dla działania”).

Zwycięzcom nagrody wręczyła Katarzyna Kondziołka – Burmistrz Zawichostu oraz sponsorzy Barbara Pięta, Małgorzata Fronczek, Sławomir Gągorowski i Paweł Bednarski.

Ten wyjątkowy wieczór zakończył pokaz tańca z ogniem w wykonaniu sandomierskiej grupy BOHEMA.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i udział w konkursie. Partnerem wydarzenia była Lokalna Grupa Działania Ziemi Sandomierskiej.

Tekst: Edyta Kędziora

Foto: Bożena Nierubiec, Agata Osika-Kucharska

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 
4 LUTEGO 1994 R.
O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE
.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x