ZAWICHOJSKI WIECZÓR TRADYCJI

Zawichojski Wieczór Tradycji – pod takim hasłem, w sobotę 26.06.2021 roku, odbyły się symboliczne obchody Nocy Świętojańskiej w naszym mieście. Podczas tegorocznej zawichojskiej Sobótki zorganizowany został X jubileuszowy Wyścig Wianków oraz konkurs na Najpiękniejszy Wianek Świętojański. Do rywalizacji w konkursie zgłosiło się 10 uczestników. Komisja w składzie: Barbara Simm, Henryka Wójcik (członkinie grupy rękodzielniczej MGOK) oraz Ewelina Ura-Kamińska (inspektor ds. promocji, kultury i sportu UMiG), biorąc pod uwagę: estetykę wykonania prac, oryginalność pomysłu, dobór materiału i nawiązanie do tradycji przyznała pierwsze miejsce z nagrodą w wysokości 500 zł. ufundowaną przez Gminę Zawichost – Joannie Młodożeńcy. Drugie miejsce przypadło Marcelowi Faleckiemu z nagrodą w wysokości 300 zł. Na trzecim miejscu uplasowała się praca Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Linowie, która otrzymała nagrodę w wysokości 200 zł.  Ponadto wszystkim laureatom wręczono porcelanowe zestawy oraz dyplomy okolicznościowe. Jury przyznało wyróżnienia dla: Karoliny i Michała Nogackich, Kai Kumięgi, podopiecznych Dziennego Domu Pobytu w Zawichoście. Grand Prix X jubileuszowego Wyścigu Wianków  zdobyła praca wykonana przez Martynę Jakóbczak z nagrodą w wysokości 1000 zł.

Zwycięzcom nagrody w imieniu Burmistrza Zawichostu Katarzyny Kondziołki, wręczyła Katarzyna Zioło zastępca Burmistrza Zawichostu.

Atrakcjami towarzyszącymi okazjonalnym konkurencjom były: spektakl „Toto Tito Tamto”, animacje dla najmłodszych pod hasłem „Ale Cyrk!” oraz FIRE SHOW w wykonaniu aktorów krakowskiego Teatru Jednej Miny. Symbolicznemu wydarzeniu towarzyszyła loteria przygotowana przez pracowników i uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Piotrowicach. Chętni mogli wesprzeć również zbiórkę pieniędzy na leczenie chorego Bartusia Przychodzkiego. Warto wspomnieć o niezwykłych gestach członków MDP w Linowie, którzy przekazali na ręce taty Bartusia wianek upleciony na tegoroczny konkurs do celów licytacji. Część nagrody finansowej na leczenie chorego chłopca oddała również Martynka Jakóbczak wraz z rodzicami.

W imieniu swoim oraz organizatora głównego – Gminy Zawichost dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia: kierownikowi oraz pracownikom ZGKiM w Zawichoście, komendantowi ZOSP Gminy Zawichost oraz druhom OSP w Dziurowie, właścicielowi zawichojskiego promu, a także ratownikom medycznym ZHP Chorągwi Kieleckiej. Do zobaczenia za rok – z nadzieją powrotu do festynowej formy wydarzenia sprzed czasu pandemii.     

Tekst i foto: MGOK

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 
4 LUTEGO 1994 R.
O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE
.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x