ZNAMY ZWYCIĘZCÓW POEZJONIKU

10 czerwca 2021 roku w sali wystawowej MGOK, odbyły się przesłuchania uczestników III Dziecięcego Turnieju Recytatorskiego, zorganizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście oraz Fundację „Dla Pokoleń” Oddział Świętokrzyski Dąbie 21. W konkursie wzięło udział 22 uczestników, w dwóch kategoriach wiekowych:

I kategoria wiekowa kl. I-III

  1. Iga Łukawska kl. I – ZSiP w Zawichoście
  2. Lena Pizior kl. I- ZSiP w Zawichoście
  3. Zuzanna Pietrzykowska kl. I – ZSiP w Zawichoście

opiekun artystyczny – Katarzyna Rycerz

  • Jakub Sobczyk kl. II – ZSiP w Zawichoście
  • Agata Kur kl. II – ZSiP w Zawichoście

opiekun artystyczny – Mariola Garbacz

 II kategoria wiekowa kl. IV –VI

  1. Malwina Dąbrowska kl. IV – ZSiP w Zawichoście
  2. Kalina Pietrzykowska kl. IV- ZSiP w Zawichoście
  3. Milena Rębiś kl. IV – ZSiP w Zawichoście
  4. Mateusz Siwek kl. IV- ZSiP w Zawichoście
  5. Milena Wolska kl. IV – ZSiP w Zawichoście
  6. Nikola Cieślak kl. V – ZSiP w Zawichoście
  7. Gabriela Fularska kl. V – ZSiP w Zawichoście
  8. Agata Mazur kl. V – ZSiP w Zawichoście
  9. Michał Musiał kl. V – ZSiP w Zawichoście
  10. Amelia Wajs kl. V – ZSiP w Zawichoście
  11. Lena Kuryłowicz kl. V – ZSiP w Zawichoście

opiekun artystyczny – Joanna Chmielewska

  1. Kaja Kumięga kl. VI – ZSiP w Zawichoście
  2. Julia Szeliga kl. VI – ZSiP w Za ZSiP w Zawichoście
  3. Andżelika Wolska kl. VI – ZSiP w Zawichoście

opiekun artystyczny Iwona Obarska

  1. Joanna Cichoń kl. IV ZSiP w Czyżowie Szlacheckim
  2. Kinga Gubernat kl. IV – ZSiP w Czyżowie Szlacheckim
  3. Jan Drobiazg kl. V – ZSiP w Czyżowie Szlacheckim

opiekun artystyczny – Dorota Grzesiak

 Po długich  naradach komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Pięta (przewodnicząca komisji), Małgorzata Fronczek i Edyta Kędziora (członkinie komisji), biorąc pod uwagę interpretację tekstu poetyckiego, dobór repertuaru, dykcję oraz wyraz artystyczny, postanowiła przyznać:

W I kategorii wiekowej (kl. I-III)

wyróżnienia: Idze Łukawskiej, Zuzannie Pietrzykowskiej

III. MIEJSCE – Jakubowi Sobczykowi

II. MIEJSCE – Lenie Pizior

I MIEJSCE – Agacie Kur

W II kategorii wiekowej (kl. IV-VI)

wyróżnienia: Malwinie Dąbrowskiej, Lenie Kuryłowicz, Kindze Gubernat

III. MIEJSCE – Nikoli Cieślak

II. MIEJSCE – Gabrieli Fularskiej

I MIEJSCE – Julii Szelidze

Uczestnikom oraz opiekunom artystycznym serdecznie gratulujemy, po dyplomy i nagrody zapraszamy od wtorku do piątku w przyszłym tygodniu w godzinach od 12.00-18.00 do biura MGOK. Paniom pracującym w komisji artystycznej dziękujemy za pomoc przy realizacji tegorocznego turnieju. Jak co roku, wydarzenie realizujemy wspólnie z prezes Fundacji „Dla Pokoleń” – Małgorzatą Fronczek, dziękujemy za tegoroczną edycję, a także nagrody książkowe, które trafią do rąk młodych recytatorów.

Tekst: Edyta Kędziora

Foto: Bożena Nierubiec

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 
4 LUTEGO 1994 R.
O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE
.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x