Młodzież z Opatowa w Zawichojskim Lamusie

Każda wizyta w naszym Zawichojskim Lamusie Kultury Dawnej – Żywym Muzeum Etnograficznym Powiśla Zawichojskiego sprawia nam wiele radości. Dlatego wszystkie tak miło wspominamy!

9 października odwiedzili nas uczniowie klasy VII Samorządowego Zespołu Szkoły Nr 1 im. gen. bryg. Stanisława Gano w Opatowie, którzy w ramach regionalnego zwiedzania odwiedzili jeszcze Dwór w Śmiłowie- Muzeum Wnętrz oraz Galerię pod chmurką Edwarda Ziarki w Maruszowie.

W naszej zawichojskiej chacie odbyła się niezwykle ciekawa lekcja etnografii przeprowadzona przez dyrektora MGOK – Patrycję Sus-Lutyńską, później młodzież przeszła do sali wystawienniczej, gdzie obejrzała wystawę dzieci z sekcji plastycznej – „Fabryka wyobraźni II”.
Dziękujemy za mile spędzony czas!

Tekst: Karolina Tomaszewska

Foto: Bożena Nierubiec

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.